İYİ Partili Yılmaz: Merkez Bankası’nın üst düzey yetkilileri Londra’da kapalı toplantılar yaptı

İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanı Bilge Yılmaz, ‘Merkez Bankası’ndan (TCMB) üst düzey yetkililerin İngiltere’nin başkenti Londra’ya giderek yabancı bir bankanın müşterileri ile kapalı toplantılar yaptığını’ açıkladı.

Bunun TCMB’nin ciddiyetsizliğini gösterdiğini ve yabancı yatırımcının algısını bozduğunu belirten Yılmaz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şunları kaydetti.

“Anlaşılan o ki, son dönemde piyasalarda oluşan panik Merkez Bankası yöneticilerini de telaşlandırdı. Merkez Bankası’nda üst düzey isimler Londra’ya gidip yabancı bir bankanın müşterileri ile kapalı toplantılar yaptığını öğrendim. Bu Merkez Bankası ve devlet ciddiyeti ile bağdaşmaz. Varolan sorunlara kısa vadede çözüm üretmek için yapılan bu hamleler yabancı yatırımcılardaki Türkiye algısını daha da bozar. Merkez Bankası yöneticilerinin bunun yerine ivedilikle şeffaf bir şekilde doğruları yapmasını tavsiye ederim. Her zaman söylediğim gibi devlet yönetmek, üst düzey kamu görevinde olmak ciddiyet ve sorumluluk gerektirir. Maalesef bundan çok uzaktayız.”

(EKONOMİ SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x