Bu Çin Coini Yeni Stablecoin Ortaklığını Duyurdu: Fiyat Sıçradı!

AnchorX, axHKD stablecoin’i için Conflux Network ve OKLink Trust ile ortaklık kurdu. AxHKD’nin birincil kullanım alanları küresel sınır ötesi işlemler ve sanal varlık ticareti için fiat-on-chain sistemi olacak. Uzmanlar bunun geleneksel finans ve Web3 alanı arasındaki işbirliğini geliştireceğini iddia ediyor. Bu gelişmenin ardından Çin Coini Conflux (CFX) fiyatı yükselişe geçti.

Conflux Network ve AnchorX axHKD stablecoin’i duyurdu

Conflux Network, Çin’deki tek düzenleyici uyumlu, halka açık ve izinsiz Layer-1 Blockhain olduğunu iddia ediyor. Proje, Cuma günü fintech şirketi AnchorX ile Hong Kong’un ilk Hong Kong doları destekli stablecoin axHKD’nin piyasaya sürülmesindeki rolünü açıkladı. AnchorX, gelişmeyi 8 Mart’ta yaptığı bir basın açıklamasıyla duyurdu.

Şirket, stablecoin’i ilk olarak Conflux Network’te ve ardından Ethereum Blockchain’de piyasaya sürmeyi planlıyor. axHKD stablecoin, ayrılmış bir güven düzenlemesi ile korunan ve 13 milyar AUM özel sermaye şirketi Hony Capital dahil olmak üzere ülkenin düzenlenmiş finans kurumları tarafından tutulan yüksek kaliteli likit varlık rezervleri tarafından desteklenen HKD’ye 1: 1 sabitleme sağlayacak.

Çin Coini Conflux’un kurucusu gelişmeyi değerlendirdi

AnchorX, AxHKD’yi küresel sınır ötesi işlemler ve sanal varlık ticareti için fiat-on-chain sistemi dahil olmak üzere iki temel uygulama için planlıyor. Şirket, bunun Gerçek Dünya Varlıklarında inovasyonu artırmaya yardımcı olacağını söylüyor. Ayrıca, Hong Kong’daki geleneksel ve dijital varlıklar arasındaki boşluğu dolduracağına inanıyor. Conflux’un kurucusu Fan Long, işbirliğine ilişkin olarak şu açıklamayı yaptı:

Bu işbirliği, geleneksel finans ile Web3 alanının kaynaşmasında önemli bir kilometre taşını temsil ediyor. Ayrıca, günlük işlemler için dijital para birimlerinin pratikliğini artırıyor.

Hong Kong’un stablecoin sandbox’ı

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu (SFC) ve Hong Kong Para Otoritesi (HKMA), artan talebin ortasında sanal varlıkları düzenlemeye açık olduklarını gösterdiler. Hong Kong yetkilileri ayrıca stablecoin ihracı için düzenleyici bir rejim önerdi.

Dahası, stablecoin “sandbox” düzenlemesi, Çin’in Harvest Global’i de dahil olmak üzere önemli oyuncuları cezbetti. AnchorX ayrıca, sağlam bir stablecoin düzenleme rejimi için yaklaşan düzenleyici sanal alana katılımı keşfetmeyi planlıyor. Bu arada Hong Kong, tüm kripto borsalarından ve firmalardan kripto lisansına kaydolmalarını istedi. Böylece, düzenleyici çerçevesini güçlendirmeye çalışıyor.

Çin Coini CFX’in fiyat performansı

Haberin etkisiyle CFX fiyatı kuzeyin derinliklerine ilerlemeye başladı. Çin coini 0,31 dolar seviyelerinden 0,36 dolara bir sıçrama yaptı. Daha sonra biraz irtifa kaybetse de token yelşil bölgede ilerlemeye devam ediyor. Yazı sırasında CFX, haftalık bazda %21,4 kazançla 0,3238 dolardan el değiştiriyordu.

CFX haftalık fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x